NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

włączniki
Dom

Włączniki dotykowe, czyli estetycznie i komfortowo

Tradycyjne włączniki ustępują miejsca dotykowym. Nowoczesne akcesoria, które stają się zwieńczeniem instalacji elektrycznej, potrafią wprawić w zachwyt. Nie tylko ze względu na swój design, ale i funkcjonalność, której próżno szukać wśród dotąd nam znanych włączników. 

Czym się charakteryzują dotykowe panele i dlaczego warto na nie postawić? Przybliżamy najważniejsze zalety. 

Komfort codziennego użytkowania

Włączniki spełniają funkcje praktyczne. Dzięki nim decydujemy o tym, które lampy mają oświetlać dane wnętrze. Korzystamy w dowolnej chwili z oświetlenia sztucznego, bo światła naturalnego jest zbyt mało na co dzień. To właśnie światło wpływa na komfort codziennego użytkowania domowych przestrzeni, ale i na ostateczny kształt aranżacji oraz jej odbiór. 

Światłem budujemy atmosferę niezbędną do spędzania czasu z bliskimi, z ukochaną osobą, a także ze znajomymi. Do pracy i nauki potrzebujemy światła sprzyjającego koncentracji, do relaksu zaś wystarczy subtelna poświata, która również ułatwia zasypianie. A gdyby tak o tym wszystkim móc decydować, ale bez podchodzenia do pojedynczych włączników? 

Dotykowe panele dostępne w sklepie https://gajwer.pl/ dają nam taką możliwość. Oczywiście, pozwalają również na sterowanie oświetleniem poprzez dotyk, ale możliwość decydowania o tym, które lampy mają pozostać włączone, bez konieczności odrywania się od aktualnie wykonywanej czynności, to duża wygoda. 

Dotykowe panele nadają się do zintegrowania z innymi urządzeniami wymagającymi elektryczności do pracy. Chodzi przede wszystkim o klimatyzację oraz rolety zewnętrzne. Dzięki temu jest nie tylko bardziej komfortowo, ale i oszczędniej. Zarządzanie odbywa się z wybranego miejsca, mając w ręce tylko pilot zdalnego sterowania. Skąd się biorą oszczędności?

Zdalnie, więc oszczędnie

Przede wszystkim nie trzeba już martwić się o to, że w którymś z domowych pomieszczeń ktoś zapomniał wyłączyć lampy. Puste pokoje nie są zbędnie oświetlane, a jeśli coś takiego się przydarzy, wystarczy jeden przycisk. To jednak nie wszystko. 

Domownicy decydując się na to rozwiązanie, mogą zmieniać natężenie światła. Dopasowują ten parametr do aktualnych potrzeb, a zmniejszając go nieznacznie nie odczuwają różnicy, za to wskazania na rachunkach za prąd z czasem się zmniejszają. Kolejna możliwość to dopasowanie barwy światła. Koncentrację podczas pracy lub nauki wspomaga skupiona wiązka światła o zimnej barwie. Zasypianie i relaks wymaga łagodnej, subtelnej poświaty, najlepiej o ciepłej barwie żółtej, aby się wyciszyć i zrelaksować. Wszystko to można ustawiać zdalnie. 

Estetyka

Zamiast brudnych, pożółkłych i niedopasowanych do aranżacji włączników tradycyjnych, mamy szklane panele. Eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, pasujące do dowolnego wystroju, z podświetleniem miejsc dotykowych, dobrze widocznych wieczorem i w nocy. Czy nie o takiej estetyce marzymy?

Instalacja dotykowych włączników nie jest wymagająca ani kosztowna, podobnie jak ich zakup nie oznacza ogromnych wydatków. Jeśli chcemy oszczędzać, ale nie stawiając na rewolucję w domu, a do tego zależy nam na spójnej aranżacji, włączniki dotykowe spełnią nasze oczekiwania.