Połączenie, jakim są koszule męskie i swetry męskie to doskonała alternatywa dla marynarki w stylizacjach casualowych. Jeżeli nie jest wymagany w pełni formalny dress code, możesz w tym zestawieniu spokojnie pojawić się w pracy lub na półoficjalnych spotkaniach. Zobacz, jak właściwie zestawić sweter z koszulą i jakie elementy wybrać, aby uzupełnić tę stylizację.
Czy połączenie swetra z koszulą to dobry wybór?
Koszule męskie i swetry męskie to elementy garderoby obecne w każdej szafie mężczyzny. Zestawienie dzianiny lub wełny z elegancką koszulą może stanowić dobrą alternatywę dla klasycznej marynarki. Stylizacja „sweter na koszulę” zalicza się jednak zdecydowanie do outfitów casualowych, a więc nieformalnych. Lepiej nie wkładaj jej na w pełni oficjalne spotkania czy bardzo wytworną kolację.
Jednakże nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w powszedni dzień włożyć takie zestawienie do pracy, zwłaszcza jesienią czy zimą. Chociaż reguła ta coraz częściej bywa luzowana, zwykło się przyjmować, że dzianiny i wełny nosi się w ubiorze dziennym, a nie wieczorowym. Wieczorne spotkania z przyjaciółmi, impreza czy randka nie będą więc najlepszymi okazjami założenia elementu garderoby, jakim są swetry męskie na koszule męskie.
Jaki sweter założyć do koszuli?
Po pierwsze, wybierając swetry męskie, które doskonale uzupełnią koszule męskie, należy wybrać taki sweter, aby ładnie wystawał z niego kołnierzyk. Najczęściej do koszuli poleca się wkładanie swetrów w serek. Ten typ dekoltu doskonale odsłoni koszulę i krawat. Wybierając swetry męskie z okrągłymi kołnierzykami należy zdecydować się na te, które mają go wystarczająco szeroki, aby wystająca spod niego koszula miała przestrzeń, oddychała i ładnie się układała. Koszule męskie doskonale uzupełnią również kardigany, czyli rozpinane swetry, często ze stójką, w którym sam uregulujesz, jak głęboki powinien być dekolt.
Jeżeli chcesz wydłużyć swój tors, wybieraj dekolty podłużne, czyli właśnie swetry męskie typu „V-neck” oraz kardigany – to sprawi, że Twój tułów się wyszczupli i wydłuży. Natomiast jeśli chcesz poszerzyć się w ramionach i masz na tyle długą szyję – włóż sweter z okrągłym dekoltem. Wybierając swetry i koszule męskie warto zwrócić uwagę także na grubość i jakość tkaniny. Najlepiej jest zdecydować się na naturalne włókna, które przepuszczają powietrze. Polecana jest szczególnie średniej gramatury tkanina, która estetycznie spłynie po ciele.
Jaką koszulę założyć pod sweter?
Koszule męskie występują w wielu różnych wzorach i fasonach, jednak wybierając koszulę do swetra najlepiej wybrać koszulę o kroju fit lub slim, a więc taliowaną, dopasowaną do ciała. Warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, tak, aby dokładnie przylegała do ciała. Koszula powinna być włożona do spodni, dlatego warto wybrać model o klasycznym, prostym cięciu na dole.
Jaki rodzaj kołnierzyka będzie idealnie pasować jako uzupełnienie elementu męskiej garderoby, jakim są swetry męskie? Koszule męskie dopasowane do swetrów powinny mieć kołnierzyk umożliwiający schowanie go pod dzianiną. Jeżeli nie planujesz wkładać krawatu, wybierz kołnierzyk pełniejszy, który łatwo wsuniesz pod sweter. Dobrym rozwiązaniem będzie także koszula typu button down, czyli taka, której kołnierzyk przypina się niewielkimi guziczkami. Wybierasz rozwiązanie uzupełnione krawatem? Klasyczny kołnierzyk pół włoski będzie się doskonale układał.
Nie można również pominąć istotnej kwestii kolorystyki. Staraj się dobierać barwy zgodnie z zasadami: przeciwieństwa, pokrewieństwa lub monochromatyczności. Pamiętaj, że kolory takie jak beż, biel, brązy, ciemna zieleń, szarości, granat i czarny można łączyć ze sobą niemal dowolnie. Uważaj także na zestawienie wzorów, warto postawić ewentualnie tylko na jeden wzorzysty element.
Artykuł Sponsorowany