Z faktoringu można korzystać stale lub jedynie od czasu do czasu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od tego, jak funkcjonuje Twoja firma i jakie ma potrzeby. Poznaj różnice między faktoringiem stałym a jednorazowym i wybierz optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu!
Faktoring w skrócie
Zanim podejmiesz decyzję, warto przypomnieć sobie, jak działa faktoring. To usługa, dzięki której przedsiębiorca może dokonywać cesji faktur wystawionych swoim kontrahentom. W ten sposób pozbywają się oni swoich wierzytelności w zamian za odzyskanie środków od razu, bez czekania, aż klient zdecyduje się uregulować płatność.
Faktoring to świetne rozwiązanie w walce z zatorami płatniczymi, ale też opcja pozwalająca finansować bieżącą działalność przedsiębiorstwa bez zaciągania kredytów i bez wpływu na zdolność kredytową.
Faktoring online
Usługa faktoringu online to rozwiązanie stałe – do skorzystania z tego wariantu potrzebne jest zawarcie umowy. Co oferuje ten rodzaj faktoringu?
- stały dostęp do finansowania – jeżeli zdecydujesz się na stały faktoring online, oznacza to, że w momencie założenia konta otrzymasz dostęp do Strefy klienta – panelu, w którym możesz dodawać i usuwać stałych odbiorców faktur oraz zgłaszać dokumenty do finansowania. Mając umowę z firmą faktoringową, możesz w każdej chwili wysłać wniosek o finansowanie jednym kliknięciem. Wystarczy, że dodasz fakturę, wybierzesz odbiorcę i gotowe!
Ważne
Z faktoringu online możesz korzystać z dowolnego miejsca na ziemi – z własnego biura, domu, a nawet będąc w trasie. 100% formalności załatwiamy przez Internet!
- błyskawiczny przelew środków – dzięki faktoringowi od momentu zgłoszenia faktury do finansowania do chwili, w której środki trafią na rachunek płatniczy Twojej firmy, minie nie więcej niż 2 godziny.
- odnawialny limit faktoringowy – na etapie ustalania warunków umowy zostanie Ci przyznany limit faktoringowy, który możesz wykorzystać, aby finansować wybrane faktury. Co więcej, limit ten jest odnawialny, co oznacza, że każde wykorzystanie go na sfinansowanie faktur, obniża jego wartość, ale gdy kontrahent zwróci pieniądze, wartość dostępnego limitu zwiększa się o kwotę, jaką zapłacił dłużnik.
- niższe koszty – dzięki podpisaniu zobowiązania na 12 miesięcy otrzymasz korzystniejsza ofertę niż w przypadku pojedynczego finansowania faktur – na przykład zapłacisz niższą prowizję.
Finansowanie faktur
Alternatywą dla faktoringu online jest finansowanie faktur od czasu do czasu. Być może Twoja firma nie ma stałych klientów. A może problemy z płynnością finansową nie dotyczą Cię przez większość roku, ale prowadzisz sezonowy biznes i odczuwasz skutki opóźnień w konkretnym kwartale? W takim razie rozwiązaniem dla Ciebie może być finansowanie faktur.
Co zyskujesz dzięki finansowaniu faktur?
- pełna elastyczność – potrzebujesz finansowania? Zgłaszasz faktury. Masz przestój? Niczym nie musisz się przejmować. Finansowanie faktur to usługa stworzona dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie brak stałych opłat.
- 100 000 zł w dwie godziny – dzięki finansowaniu faktur możesz otrzymać nawet do 100 000 zł błyskawicznie. To też świetne rozwiązanie dla małych firm, które nie notują dużych obrotów. Możesz sprzedać fakturę o kwocie nawet 500 zł!
- minimum formalności – zamiast umowy, wystarczy potwierdzenie kodem SMS.